luky mk korea

Vyskúšajte si špičkovú lukostreleckú značku MK Korea na našej lukostrelnici v predajni.

vyber kratkej zbranePri výbere prvej krátkej zbrane sú noví strelci často zahltení početnými a často rozporuplnými informáciami, najmä z čítania rôznych fór, kde okrem odbornej verejnosti aj menej skúsení strelci a často aj laici vyjadrujú svoje ,,odborné skúsenosti a poznatky“. Týmto článkom chcem začínajúcim strelcom poskytnúť informácie použiteľné pri zakúpení prvej krátkej zbrane.

vyber luk pierka letkyBežne môžete na moderných šípoch vidieť dva druhy olepenia a to pierkami, alebo letkami. Obe varianty majú svoje výhody ale aj nevýhody. Pred tým ako sa ale pustíme do popisu a vlastností jednotlivých pierok a letiek, tak si povedzme niečo o funkcii olepenia šípov.

cistenie zbrane postup1Často sa stretávame s názorom, že novú zbraň netreba čistiť, aby sme vyskúšali, čo to dá. To je však veľký omyl. Dôkladné kontrolovanie a pravidelné čistenie zbraní bude Vaše zbrane udržiavať v dobrej kondícii a zabezpečí ich funkčnosť a bezpečnosť.

ladenie sipov lukTento článok je určený predovšetkým pre tradičných lukostrelcov, ktorí nestrieľajú olympijský reflexný luk a teda nemajú možnosť jemného vyladenia prostredníctvom opierky šípu, nastavovaním tillera na luku a podobne.

vyber sipov lukVybrať si správne šípy môže byt najmä pre začínajúceho strelca pri súčasnej obrovskej ponuke nejednoduchá úloha. Vzhľadom k Vašim potrebám sa Vám v tomto článku pokúsime aspoň priblížiť možnosti ktoré poskytuje jednotlivé materiály šípov a tým Vám pomôcť pri ich výbere.

ako spravne vybrat luk Prvé rozhodnutie: tradičný alebo kladkový? Tradičné luky, či už Longbow alebo reflexný luk nemajú žiadne kladky a veľmi zjednodušene sa dá povedať, že je to vlastne len ohnutá drevená, kompozitná alebo iná palica s napnutou tetivou medzi jej koncami.