Môže kydexové puzdro poškodiť povrchovú úpravu mojej zbrane?

Neexistuje puzdro, ktoré by časom nepoškodilo povrchovú úpravu zbrane. Kydex je relatívne mäkký a z vnútornej strany puzdra hladký materiál a nepôsobí tak abrazívne ako iné tvrdé plasty prípadne koža. V každom prípade je dobré kydexové puzdro udržiavať čisté, nakoľko práve nečistoty v puzdre skôr poškodia povrchovú úpravu zbrane.


Dá sa na kydexových puzdrách nastaviť odpor puzdra pri tasení?

Áno všetky naše puzdra na zbrane ako aj zásobníky sú opatrené retenčnými skrutkami, ktoré zaručujú, že si môžete odpor puzdra nastaviť na Vami požadovanú silu.


Čo je to “sweatguard” a načo slúži?

Je to predĺženie vnútornej časti puzdra až k vrchnej časti záveru, čím je celá zbraň od tela strelca oddelená vnútornou časťou kydexového puzdra. Význam spočíva predovšetkým v ochrane strelca a jeho oblečenia od nečistôt a teploty zbrane a na druhej strane chráni zbraň od vlhkosti a potu strelca.

 

kydexove puzdro vyroba tius zilina

Aké sú výhody kydexového puzdra oproti iným materiálom?

Kydex nie je nasiakavý, teda výborne chráni zbraň pred potom strelca a zase naopak chráni strelca od nečistôt a konzervačných prípravkov zbrane. Nepotrebuje takmer žiadnu údržbu, občas je dobré nečistoty vypláchnuť vodou. Ďalšou výhodou je tuhosť kydexového púzdra, čo umožňuje strelcovi vysunutie a následne zasunutie zbrane do puzdra len jednou rukou, čo najmä v prípade vnútorných kožených alebo látkových puzdier nie je možné. V neposlednom rade je to aj hmotnosť kydexu, ktorá je omnoho menšia ako hmotnosť kože.


Aký sklon zbrane si mám vybrať?

Záleží na tom akým spôsobom chcete zbraň nosiť. V prípade apendixového nosenia je lepšie keď je puzdro bez sklonu, prípadne len s minimálnym sklonom zbrane a čím idete ďalej od apendixu, tým je lepší väčší sklon zbrane pre rýchle a prirodzené tasenie.


Bude zakúpené puzdro vyzerať presne tak ako na obrázku?

Nie úplne. Všetky puzdra sú ručne vyrábané pre konkrétnu zbraň, tak aby bola zabezpečená čo najvyššia funkčnosť puzdra. Fotky puzdier sú len ilustračné. Vyrobené puzdro bude dizajnovo veľmi podobné, ale nebude úplne rovnaké.


Ak som nenašiel svoju zbraň v zozname zbraní na Vašej stránke, ako mám postupovať?

V prípade, že puzdro na Vašu zbraň nemáme v ponuke, tak je možné vyrobiť puzdro presne podľa Vašej zbrane, ktorú ale musíte priniesť ku nám na predajňu do Žiliny. Naša spoločnosť má zbrojnú licenciu a je možné zbraň u nás uložiť o čom dostanete aj ,,potvrdenie o uložení zbrane“. Na uloženú zbraň Vám bude následne puzdro vyrobené do 24 hodín.


Aká je záruka na Vaše puzdra?

Na všetky puzdra poskytujeme záruku 2 roky